0
168 - 2X2 - 3X3 - 4X4 mijenja se igrač koji izgubi loptu

2X2 - 3X3 - 4X4 mijenja se igrač koji izgubi loptu na taj način da aktivira suigrača koji čeka pokraj sative protivničkog gola.
Obrambene osnove i vrste obrane. Potaknuti i utjecati na brze tranzicije da bi se iskoristio napadački višak. Raditi na tehničko-taktičkim grupnim osnovama.
40x20
10-12
9-12 + gks
Lopte, markirne majice
Obrazovna jedinica: Razvoj kontranapada.
Sadržaji: Tehničko taktičke osnove. Periferna percepcija okoline u situacijama brojčanog manjka i brojčane jednakosti. Grupna tehničko-taktička sredstva.

Krećemo sa 2v2 na košarkaškom igralištu i tri rezerve po ekipi smještene iza gol-aut linije.
Igra se stalno 2v2 i tko izgubi loptu mora se zamijeniti sa suigračem koji čeka da bude aktiviran. Na ovaj način igramo stalno 2v1 sa drugim obrambenim koji stiže u pomoć u povlačenju. Igramo dvije serije od po 2-3 minute.

Odradimo još dvije serije od 2-3 minute sa 2 zamjene po ekipi igrajući 3v2 ' 1 koji dolazi u pomoć.
Kao zadnje odradimo 2 serije po 2-3 minute u 4-4 sa po jednom zamjenom po ekipi.